Schetynówki 2016

0

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski przesłał do Ministra Infrastruktury i Budownictwa – Minister listę rankingową dróg zgłoszonych do dofinansowania na 2016 r. w ramach tzw. schetynówek. To lista już po rozpatrzeniu przez Komisję zastrzeżeń zgłoszonych do wstępnej listy rankingowej. Po odwołaniach zmieniła się nieco kolejność dróg do dofinansowania.
– Po zatwierdzeniu – w terminie do 20 stycznia 2016 r. – przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa ostatecznej listy rankingowej wniosków, Wojewoda Podlaski ogłosi – do 31 stycznia 2016 r. listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2016 w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 ” – podaje Anna Idźkowska, rzecznik prasowy wojewody.

Do podziału na tegoroczne inwestycje drogowe jest 47,5 mln zł (połowa środków na drogi gminne, a druga na powiatowe) natomiast samorządy z województwa zgłosiły 92 wniosków z zapotrzebowaniem na ponad 107 mln zł. 

Z listy dróg powiatowych szanse na dofinansowanie mają powiaty wysokomazowiecki i grajewski. Pierwszy z nich złożył dwa wnioski na łącznie ok. 13,5 km dróg, które po uwzględnieniu odwołań znalazły się na 2. i 8. miejscu listy rankingowej. Powiat grajewski też złożył dwa wnioski przy czym ten na przebudowę 2,4 km drogi Wąsosz- Komosewo – Bagienice jest na miejscu 9., a wniosek na przebudowę 3,5 km drogi z Grajewa w kierunku Szczuczyna jest na miejscu 15. 

Niestety pula środków na drogi powiatowe kończy się na 10. pozycji.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress