Sferyczne lustro drogowe na szczuczyńskim skrzyżowaniu

0

Skrzyżowanie ul. Gumiennej i Sobieskiego zyskało lustro, które pomoże kierowcom w sprawniejszej i bezpieczniejszej jeździe. Zastosowano go w  miejscu o ograniczonej widoczności dla kierujących pojazdami.

Lustro drogowe doskonale sprawdza się w sytuacji, kiedy nawet w najbardziej wysuniętej pozycji prowadzący pojazd nie jest w stanie zobaczyć całej drogi, która ma przeciąć albo, w którą skręca. Dotyczy to zwłaszcza wjazdu z drogi podporządkowanej w główną, gdy tradycyjna zasada prawej ręki nie ma odniesienia. Innym przykładem, w którym może się okazać pomocne takie rozwiązanie jest zadrzewiony parking osiedlowy, z którego wyjazd prowadzi na główną ulicę, a roślinność uniemożliwia ocenę sytuacji na dłuższym odcinku drogi.

Produkty muszą też być dostosowane do wymogów przepisów drogowych, które określają wielkość zwierciadła okrągłego oraz prostokątnego. Odpowiednie uchwyty umożliwiają ustawienie tarczy pod odpowiednim katem. Przy wyborze miejsca konieczne jest określenie odległości od miejsca zatrzymania pojazdu do lokalizacji takiego lustra, ponieważ niewłaściwa relacja sprawi, że rozwiązanie będzie w ogóle nieprzydatne. Im większa jest ta odległość tym większa powinna być powierzchnia zwierciadła. Koniecznie też lustra drogowe powinny być wyposażone w biało-czerwoną obwódkę.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress