Ślubowanie uczniów klas mundurowych ZS Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

0

W dniu 6 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie odbyła się ceremonia ślubowania uczniów pierwszych klas mundurowych.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów: Szkoły i ZS Strzelec OSW JS 1011 Grajewo i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie Dyrektor Marcin Bobrowski przywitał wszystkich zebranych, wśród których byli m.in. przedstawiciele Powiatu Grajewskiego z Waldemarem Remfeldem Starostą Grajewskim na czele. Na ceremonii nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, z którymi Szkoła ściśle współpracuje, jak kpt. Mariusz Zabielski i st. chor. sztabowy Andrzej Skołzdrza przedstawicieli 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, por. Martyna Łachmańska przedstawicielka 2 Batalionu Zmechanizowanego im. 9 PSK w Giżycku, czy też dowódca nowopowstałej jednostki wojskowej będącej częścią 1 Dywizji Piechoty Legionów – Brygady Zmechanizowanej w Wojewodzinie mjr Cezary Kasprzak, który przybył z kpt. Emilem Walendzikiem.

Głównym punktem uroczystości było oczywiście złożenie ślubowania, w którym uczniowie przyrzekali m.in. bronić dobrego imienia szkoły, godnie ją reprezentować, czy też respektować uniwersalne normy etyczne i przyjęte systemy wartości.

W trakcie uroczystości nie zabrakło osób, które gratulowały uczniom tej wyjątkowej chwili, dyrekcji i radzie pedagogicznej aktywnej i zaangażowanej w każdą działalność młodzieży, a rodzicom wspaniałych i odważnych dzieci.

Głos zabrał także Waldemar Remfeld, który dołączył się do gratulacji i podziękowań. W swojej wypowiedzi nawiązał także do nowopowstałej Brygady Zmechanizowanej w Wojewodzinie, której może w przyszłości szeregi zasilą uczniowie dziś ślubujący, a za kilka lat wstępujący na dorosłą ścieżkę życia.

Uroczystość okazała się największym przeżyciem dla rodziców, którzy patrząc z dumą i uśmiechem na twarzach na swoje już niemałe dzieci, nie kryli wzruszenia i radości.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress