Spektakl teatralny „FRIDA – życie, sztuka, rewolucja”

0
Spektakl teatralny „FRIDA – życie, sztuka, rewolucja”
20 marca 2020 r. – godz. 18:00
Sala widowiskowa Grajewskiego Centrum Kultury
Bilety: przedsprzedaż – 35 zł, w dniu spektaklu – 40 zł
do nabycia w dziale programowym GCK oraz na portalu biletyna.pl (https://biletyna.pl/event/view/id/138801)
Przedsprzedaż w GCK prowadzona w dniach od wtorku do czwartku w godz. 8:00 – 20:00. 
Jest to pierwszy teatralny projekt inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. W związku ze 110-tą rocznicą urodzin artystki, która przypadła na 2017 rok, twórcy przygotowali przedstawienie z pogranicza teatru, video art oraz instalacji.
W roli tytułowej występuje aktorka i malarka Martyna Kliszewska, absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi.
W bieżącym roku nasze miasto obchodzi szczególną uroczystość – 480. Rocznicę nadania praw miejskich Grajewu. Z tej okazji chcemy się włączyć w te obchody również prowadzonymi przez nas działaniami kulturalnymi. Jest to także bardzo dobra okazja do przypomnienia osób związanych z Grajewem, o których często już nie pamiętamy. Jedną z takich postaci jest m.in. Bernice Kołko (ur. 1905 r. w Grajewie), artystka-fotograf, która towarzyszyła meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo w ostatnich latach jej życia. Z tej okazji już 20 marca w sali widowiskowej GCK zaprezentujemy wyjątkowy monodram Jakuba Przebindowskiego „FRIDA życie, sztuka, rewolucja”.
Jest to pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, której 110 rocznicę urodzin obchodzono na całym świecie w 2017 roku. Wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo to właśnie przejmujący monodram w wykonaniu Martyny Kliszewskiej. Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki. Spektakl został objęty honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.
Więcej informacji o spektaklu i związkach Fridy Kahlo z Bernice Kołko znajdą Państwo w dołączonej ulotce.
Gorąco i serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w tym szczególnym wydarzeniu.
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress