Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

0

18 października 2018 r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie gościliśmy Pawła Wakułę, znanego autora książek dla dzieci, a także ilustratora i rysownika prasowego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz
z wychowawczynią Beatą Nagel i bibliotekarką Darosławą Wojciechowską oraz klasy VII Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej wraz z nauczycielką Anną Kozikowską.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który funkcjonuje
w BCK w Szczuczynie od 2 lutego 2018r.

Paweł Wakuła w 2007 r. za swoją debiutancką publikację, „Co w trawie piszczy”, został wyróżniony w konkursie literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za „Kajtka i Yetika”. Autor
i współautor książek historycznych, np. „Jagiełło pod prysznicem”, „Husarskie skrzydła”, „Od morza do morza”.
Praca Pawła Wakuły w prasie obejmowała rysunki satyryczne, które ukazywały się na łamach wielu gazet. Do dziś jego rysunki można podziwiać w „Tygodniku Angora” oraz w dziecięcym dodatku „Angorka”.

Podczas spotkania autor w bardzo ciekawy i niezwykle humorystyczny sposób opowiadał o swojej twórczości i o bohaterach książek. Rozmowę wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm. Chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Pisarz przybliżył dzieciom postacie, które są obecnie mało znane np. dziwożony, płanetniki, żabony, bagienniki, chochliki, leśne licha i inne postaci rodem z zapomnianych polskich klechd i legend.
W bardzo interesujący sposób opowiadał o książkach, w których podejmuje zagadnienia historyczne związane z dziejami Polski, np. „Piastowskie Orły – 10 opowiadań z czasów Piastów” oraz od „Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów”. W książce „Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich”, w humorystyczny sposób przedstawił władców Polski i najważniejsze dzieje naszego kraju.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów ozdobionych rysunkami, po które ustawiła się długa kolejka obecnych i mamy nadzieję przyszłych czytelników.

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x