Spotkanie integracyjne – Dzieci pijara Falkowskiego

0

Inauguracja programu
„Dzieci pijara Falkowskiego”

W 21 września w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie została zainaugurowana realizacja programu „Dzieci pijara Falkowskiego”. W spotkaniach uczestniczyły dwie grupy: uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej z Panią Jolantą Nerkowską oraz uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej w Szczuczynie pod opieką Pań – Beaty Kuczyńskiej, Katarzyny Kleszczewskiej i Sylwii Sulewskiej. O temacie i założeniach projektu wygłosił prelekcję koordynator projektu starszy instruktor BCK Andrzej Szabelski. Omówiono pokrótce biografię Jakuba Falkowskiego, historię Instytutu Głuchoniemych w Warszawie, język migowy oraz poruszono temat życia ludzi głuchych. Inaugurację zakończyło integracyjne ognisko z pieczonymi kiełbaskami, łakociami i napojami na placu przed siedzibą BCK.
Przy organizacji spotkania i ogniska pomagały Panie Anna Chmielewska współtwórczyni projektu oraz Nina Klimaszewska i Marzenna Bijowska.

Następne spotkanie przewidziano w dniu 28 września w siedzibie Centrum Muzealno-Warsztatowym. Gościem będzie pijar Wojciech Wojda, który zapozna z historią i działalnością zakonu pijarów w Polsce a w szczególności w Szczuczynie.

tekst: Andrzej Szabelski – BCK – koordynator projektu
zdjęcia: Anna Chmielewska – BCK

Projekt dofinansowany przez fundację BKG w programie „Dzieci kapitana Nemo” – 2021

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x