Spotkanie podróżnicze „Traktoriada…” – 25 I 2016r.

0

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podróżnicze „Traktoriada – Ursusem przez Amerykę Południową”, które odbędzie się 25 stycznia o godz. 17:00 w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej Oddział Grajewskiego Centrum Kultury. Gościem spotkania będzie Pan Marcin Obałek, zaś tematem nietypowa, ekstrawagancka opowieść o podróży – czyli traktorem przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej; Podróż, która doprowadziła między innymi do rozpoczęcia prac archeologicznych w Amazonii boliwijskiej i odkrycia ciekawych miejsc i obiektów do tej pory nikomu nieznanych!
Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja doczekała się kolejnych etapów, podczas których Ursus pokonał ponad 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru. Podróżnicy przejechali przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę…

MARCIN „KAKTUS” OBAŁEK
Poznaniak, mieszkaniec Grunwaldu. Podróżnik, organizator wypraw, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia „Czysty Świat” oraz członek zarządu Fundacion Munde Puro w Boliwii. Piewca polskiej myśli technicznej – Pomysłodawca i kierownik Traktoriady – Wyprawy Ursusem do Ameryki Południowej oraz wyprawy „Konno Dookoła świata”. Z wielu interesujących podróży, jakie odbył w ostatnich latach, na uwagę zasługują „Jedwabnym szlakiem do Indii” i wyprawa transsaharyjska starym landcruiserem do Senegalu i Mali.
Inicjator, współorganizator i kierownik polskich badań archeologicznych w Boliwii pod banderą Ekspedycji Amazońskiej. Skazany wyrokiem sądu RP za przywiezienie do Polski kilku kaktusów z Argentyny na karę ograniczenia wolności w postaci półrocznych robót publicznych. Nominowany do nagrody Travelery magazynu National Geographic, laureat Festiwalu Filmów Podróżniczych w Sopocie, sternik dłubanki na Rio Beni i właściciel małego poletka z kilkoma bananowcami na Pogórzu Yungas, organizator Podlaskiego Festiwalu Kultur i Podróży ToTuToTam. Na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną i ….planowaniem kolejnych szalonych wypraw. Języki: biegle hiszpański, angielski, po polsku sobie radzi.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress