Spotkanie w sprawie ustalenia harmonogramu obchodów świat i uroczystości patriotycznych

0

W dniu 21 kwietnia 2017 r. Starosta Grajewski  Zygmunt Kruszyński zorganizował spotkanie poświęcone ustaleniu harmonogramu obchodów świąt i patriotycznych uroczystości rocznicowych na terenie powiatu w 2017r. oraz współdziałania w tym zakresie z przedstawicielami różnych środowisk. W spotkaniu uczestniczyli  przedstawiciele środowisk i organizacji kombatanckich oraz szkół i organizacji współpracujących. W trakcie spotkania ustalono  harmonogram  obchodów  świąt i uroczystości patriotycznych  w  2017r.  Przedstawiciele organizacji kombatanckich zasygnalizowali problem braku możliwości udziału w  uroczystościach  ze swoimi sztandarami, z uwagi na wiek  i  zdrowie nielicznych członków tych  organizacji. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest przejęcie sztandarów przez grajewską młodzież – uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Starosta Grajewski  zobowiązał  się  do pomocy w  rozwiązaniu  tego  problemu. Zachęcamy serdecznie Państwa – mieszkańców powiatu oraz  gości do udziału w tych uroczystościach.
Wielki Polak-patriota ks. Prymas Stefan Wyszyński przestrzega  „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się  wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez  przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się”.
Naszym więc obowiązkiem jest pamięć  o  ludziach  i  ich  czynach  dla  Ojczyzny.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x