Spotkanie wspomnieniowe z Ryszardem Kotowskim

0

Wczoraj w Domu Kultury w Rajgrodzie odbyło się spotkanie wspomnieniowe z Ryszardem Kotowskim, ocalałym mieszkańcem, spacyfikowanej w 1943 r. wsi Grzędy. Pan Ryszard podzielił się swoimi przeżyciami związanymi z życiem na Grzędach oraz opowiedział, jak potoczyły się jego losy po pacyfikacji, a później po wojnie. Słuchało się tego z wielką przyjemnością, a to za sprawą nietuzinkowego humoru pana Ryszarda, który wielokrotnie doprowadzał słuchaczy do śmiechu.

Od drugiej połowy lat 50. mieszka on w Stanach Zjednoczonych Ameryki, dlatego cieszy nas niezmiernie fakt, iż w trakcie odwiedzin kraju znajduje czas na tego typu spotkania.

W wydarzeniu uczestniczył Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który podziękował za spotkanie i za możliwość wysłuchania ciekawych relacji z dawnego życia mówcy. Podziękował także organizatorom, którymi byli Biebrzański Park Narodowy i Dom Kultury w Rajgrodzie za krzewinie postaw patriotycznych i pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy żyli niegdyś na tych terenach. Pan Ryszard nie mógł uczestniczyć w tegorocznych obchodach rocznicowych bitwy na Grzędach oraz pacyfikacji wsi Grzędy, pomimo to przygotowany został dla niego medal okolicznościowy, który Starosta Grajewski wręczył mu w trakcie spotkania. Wraz z medalem przekazał też książkę pt. „Niedaleko od Rajgrodu: Polski Sybir” Joanny Wierzbickiej.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress