Spotkanie wyborcze Wojciecha Grochowskiego

0

19 października 2015r. (w poniedziałek) o godzinie 19.00 w sali MDK, ul. Grunwaldzka 2 w Szczuczynie odbędzie się spotkanie z kandydatem na posła RP Wojciechem Grochowskim, na które zapraszają Poseł na sejm RP pan Edmund Borawski, Burmistrz Miasta i Gminy Szczuczyn Pan Artur Kuczyński.
Jest to kolejne spotkanie kandydata z wyborcami. Poprzednie odbyło się 17 października 2015 roku w Grajewie, dotyczyło spraw ważnych dla wszystkich mieszkańców powiatu grajewskiego. Poniżej przedstawiamy jego przebieg.
Spotkanie rozpoczął w imieniu Zarządu PSL wójt Gminy Grajewo Pan Stanisław Szleter, dziękując wszystkim za przybycie na zaproszenia indywidualne i te ogólnie dostępne. Następnie bardzo serdecznie powitał prezesa spółdzielni Mlekpol obecnego Posła na Sejm RP Pana Edmunda Borawskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych w osobach Starosty Powiatu Grajewskiego Pana Jarosława Augustowskiego, Vice Starosty Pani Alicji Rutkowskiej, Burmistrza Miasta Grajewo Pana Dariusza Latarowskiego, zastępcy Burmistrza Miasta Grajewo Macieja Bednarko, vice przewodniczącego Rady Miasta Grajewo Wojciecha Maleszewskiego, jak również radnych powiatu grajewskiego na czele z przewodniczącym Rady Powiatu Panem Stanisławem Kossakowskim oraz radnych miasta Grajewo, a także księdza Tomasza Chludzińskiego z parafii pw. Jana Pawła II. Powitani zostali również przedsiębiorcy w osobach: właściciela firmy Unidrog Adama Kulikowskiego, właściciela Składu Stali i Materiałów Budowlanych Pana Tadeusza Jankowskiego, prezesa firmy ZAKREM Pana Krzysztofa Czaplickiego, właściciela firmy Torel Pana Ryszarda Haponika, przedstawicieli władz Spółdzielni Mieszkaniowo-Lokatorsko Własnościowej w Grajewie, dyrektora Banku Spółdzielczego w Grajewie Pana Grzegorza Puławskiego i wszystkich innych członków i sympatyków PSL nie wymienionych z imienia i nazwiska oraz wszystkich mieszkańców.
Następnie głos zabrał Pan Edmund Borawski przywitał wszystkich pracowników spółdzielni mleczarskiej Mlekpol w Grajewie i powiedział, ze podjął samodzielną suwerenną decyzję o rezygnacji z dalszego ubiegania się o następną kadencję posła RP. Przypomniał wszystkim, ze życie i dobrobyt mieszkańców naszych terenów jest uzależnione od rolnictwa, a spółdzielnia Mlekpol jest liderem mleczarstwa. Obecność koleżanek i kolegów z firmy oraz władz samorządowych. świadczy o tym, że są zainteresowani, aby z naszego regionu był wybrany poseł. Poruszył również temat niedawno otwartej inwestycji basenowej i muzeum mleka, warto byłoby doprowadzić ją do takiego stanu, aby można było pochwalić się w całej Polsce i Europie. Zaapelował też do ludzi, którzy mogliby wspomóc muzeum cennymi starymi przedmiotami związanymi z mleczarstwem. Wracając do wyborów wyraził nadzieję, że PSL będzie znowu w koalicji współrządzącej, ponieważ jest to ugrupowanie kompromisowe. Jeżeli środowisko miejskie i lokalne zaangażuje się w poparcie kolegi Wojciecha Grochowskiego, jest ogromna szansa na wygraną. W następnych słowach podziękował ludziom, którzy go do tej pory popierali, dobrze mu życzyli, przyznał, że nigdy nie był posłem etatowym z powodu natłoku obowiązków. Wyraził nadzieję, że pan Wojciech będzie posłem etatowym, który każda chwilę wykorzysta dla rozwoju naszego regionu, tym bardziej, że ma predyspozycje, jest osobą przygotowaną zawodowo, znającą kompromis i negocjacje a to w polityce odgrywa ogromna role. W związku z tym, że nasz powiat jest typowo rolniczy, jeśli połączy się siły mieszkańców Grajewa oraz siły producentów mleka i innych partnerów jest duża szansa zdobycia mandatu. Rada Nadzorcza spółdzielni Mlekpol, za którą stoi 12 tys. członków spółdzielni, zarząd jak i obecność pracowników na tej sali potwierdza, że pan Wojciech z macierzystej firmy otrzymał ogromne poparcie. Na koniec swojego przemówienia życzył kandydatowi na posła sukcesu wyborczego.
Starosta Jarosław Augustowski powiedział, że od 13 lat jest zwolennikiem PSL i z tej partii startuje w wyborach samorządowych, a od 17 lat jest w samorządzie i ma duże doświadczenie. Stwierdził, ze cieszy się zaufaniem wyborców, wymienił sukcesy obecnych rządów z ostatnich 10 lat, a zwłaszcza liczne wielomilionowe inwestycje, basen, ciepłownię, schetynówki, rozwój firm, postęp gospodarczy. Powiedział, że ktokolwiek dzisiaj startuje to chce dobrze dla Polski, a zgoda buduje i to może być naszym sukcesem, bo jest wiele rzeczy jeszcze do zrobienia dla powiatu. Ważne jest mieć człowieka-ambasadora w rządzie, czy w parlamencie z powodu ważności informacji, która może sprawić, że będzie żyło się nam lepiej, że załatwimy dla naszej małej ojczyzny wiele ważnych spraw. Całkowicie poparł kandydata na posła, doceniając jego zaangażowanie polityczne, ilość spotkań jakie odbywa, rzetelność, dbałość. Przyznał, że istnieje realna szansa na zdobycie mandatu poselskiego i będzie bardzo dobrym przedstawicielem naszego powiatu. Nazwał go ambasadorem naszych spraw. Przypomniał, że po wygranych wyborach każdy polityk myślący o przyszłości musi zapomnieć, kto go wybierał i myśleć o wszystkich mieszkańcach. Wyznał, że Pan poseł Edmund Borawski jest jego mentorem, nauczycielem, od wielu kadencji i jeszcze raz życzy dla jego poselskiego następcy wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim wygranych wyborów.
W dalszej kolejności zabrał głos Burmistrz Miasta Grajewo Pan Dariusz Latarowski, który mówił o współpracy miasta w powiatem i obecności Mlekpolu w życiu mieszkańców. Obiecał, że również odda swój głos na Wojciecha Grochowskiego. Swój wybór uzasadnił, że to człowiek znany i godnie będzie reprezentował ten urząd.
Na koniec wystąpił  kandydat na posła z ramienia PSL Pan Wojciech Grochowski, który powiedział, że ideą jego kampanii jest jednoczyć a nie dzielić, przypomniał, że nadszedł czas na pokoleniową zmianę. Funkcja posła to wielkie wyzwanie i duży obowiązek, ale tez wielki zaszczyt, aby móc kontynuować zamierzenia, działania, projekty polityczne posła Edmunda Borawskiego. Mówił również o sobie, swojej rodzinie, która zawsze go wspiera w jego decyzjach, o pracy od 19 lat w Mlekpolu na różnych stanowiskach, gdzie obecnie jest szefem działu kluczowych klientów- sieci handlowych. Powiedział, że jego praca zawodowa nauczyła go pokory, niesamowitego opanowania emocji, ale też i podejmowania wielkich wyzwań i doświadczeń. Jeśli chodzi o pracę społeczna, to od lat prowadzi biura pana posła Borawskiego, gdzie miał okazję uczestniczyć w kilku projektach ustaw. Przyznał, że startuje po to, aby zadbać o interesy mieszkańców małych miast i wsi, poprosił o głosy nie na partię polityczną, ale na człowieka. Zapewnił, że program PSL jest realny do spełnienia. Przypomniał, że powiat, miasto czy gmina nie należy do włodarzy tylko do nas wszystkich, do mieszkańców, a poseł ma dbać i lobbować oraz tworzyć dobre warunki pracy i współpracy. Dla Grajewa chciałby pomóc rozwiązać problem skrzyżowania Kolejowa –Piłsudskiego- Szkolna, małej obwodnicy, pozyskania inwestorów do strefy ekonomicznej, lądowiska przy szpitalu i sprzętu dla oddziału ortopedii grajewskiego szpitala. Poprosił na oddanie na niego głosu, ponieważ mamy realną szansę na posła z powiatu grajewskiego. PSL lista nr 5 pozycja nr 4!

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress