Spotkanie z historią „Naszej Małej Ojczyzny”

0

W rocznicę wyzwolenia Szczuczyna 23.01.2017r. (poniedziałek)  odbyło się w sali edukacyjnej  Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie spotkanie z historią  „Naszej Małej Ojczyzny”   pt.: „Poznaj to miasto – wyzwolenie Szczuczyna”. Odczytane przez pracowników Centrum relacje świadków tamtych wydarzeń: pana Henryka Świderskiego, pani Barbary Sobieraj, pani Janiny Grochulskiej i pani Haliny Cichockiej, pobudziły zebranych do refleksji i wspomnień. Głos zabrali pani Janina Grochulska, pani Halina Cichocka, pan Henryk Augustowski, pan Czesław Nikliński. Uczestnicy spotkania mogli  również obejrzeć oryginały oraz skany zdjęć i dokumentów z pierwszych lat po wyzwoleniu Szczuczyna. Materiały te pochodzą z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL) działającego przy Centrum Kultury.

Wystawę, która będzie czynna przez najbliższe dni obejrzały również dzieci uczęszczające na zimowisko.

Już dziś zapraszamy na następne spotkanie z historią w ramach kampanii „Szczuczyn – poznaj to miasto” tym razem na temat sportu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress