Spotkanie z mieszkańcami ul. Łąkowej

7

09.05.2018 burmistrz Artur Kuczyński razem z radnym Michałem Kaliszewskim spotali się z mieszkańcami ul. Łąkowej. Jego głównym celem było przedstawienie koncepcji wykonania połączenia (ciągu pieszo-jezdnego) tej ulicy z ul. Sportową. Miieszkańców niepokoiło ewentualne zwiększenie intensywności ruchu na ich ulicy i związane z tym niedogodności.
Całe zadanie i te konsultacje są częścią dużego i niezwykle ważnego zadania pod nazwą NOWE MIASTO, czyli budowy nowej dzielnicy Szczuczyna. Rozwój Podstrefy Szczuczyn oznacza konieczność wyznaczenia nowych obszarów do rozwoju naszego miasta.
Aby te plany mogły się spełnić, potrzebne jest uzyskanie nowego przejścia przez rzekę Wissę. Nie chodzi o „autostradę” w centrum miasta. Miasto chce uzyskać:
– drogę o nawierzchni z kostki brukowej,
– przeprawę przez rzekę o ograniczonym tonażu (maksymalnie auta osobowe),
– pas dla ruchu pojazdów,
– pas dla rowerów i pieszych,
– zieleń, oświetlenie uliczne,
– wzdłuż drogi „zatoczki” rekreacyjne z ławeczkami,
– elementy spowalniające ruch (progi, wysepki)
Kolejnym etapem prac bedą dalsze uzgodnienia z właścicielami działek. Mamy szansę zbudować coś naprawdę ważnego dla rozwoju miasta.
Zdjęcia dołączone do posta to wyłącznie przykłady rozwiązań.
#polecszczuczyn

 

Udostępnij:

7 komentarzy

  1. Włodarze miasta NIE rozumieją, że nie chcemy i nie potrzebujemy tu żadnej nowej drogi, żadnych bagien czy innych wylęgarni robactwa, niech nam zrobi dobry nowy chodnik i wyremontuje ulice w innych miejscach które wołają o pomstę do nieba

    • XIŃSKI > widzisz coś więcej niż czubek własnego nosa? Typowy z ciebie sobek. Jeżeli przeszkadza ci postęp cywilizacyjny wyprowadż się z tego miasteczka, które akurat teraz nabrało rozpędu w rozwoju po długich latach stagnacji a raczej niszczenia zdobyczy i osiągnięć lat poprzednich. Czy nie zauważasz tego?

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x