Spotkanie z p. Jadwigą Solińską

0

Dnia 06.04.2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie z panią Jadwigą Solińską z Wąsosza– pisarką, artystką ludową i gawędziarką. Pani Jadwiga przybliżyła przybyłym na spotkanie gościom swoją bogatą twórczość literacką i artystyczną. Opowiadała o dawnych zwyczajach i tradycjach nie tylko wielkanocnych, swoich wystawach, podróżach i przygodach. Nasz gość pokazał jak „łatwo i szybko” można wykonać piękną tradycyjną wielkanocną palmę. Spotkanie poprowadził zaprzyjaźniony z Centrum Kultury w Szczuczynie przyjaciel pani Jadwigi Solińskiej –  poeta Józef Zenon Budziński.

W ramach spotkania z panią Jadwigą Solińską została zorganizowana wystawa jej prac. W holu głównym ( I piętro) BCK w Szczuczynie jeszcze do 22 kwietnia można obejrzeć wyeksponowane tam barwne wycinanki, wykonane ze słomy aniołki i krzyże oraz inne dzieła z zakresu plastyki obrzędowej i zdobniczej.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pani Jadwigi Solińskiej za przyjęcie naszego zaproszenia.

Biblioteka- Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress