Spotkanie z poezją

0

Biblioteka -€“ Centrum Kultury w Szczuczynie kontynuując cykl „Spotkania z poezją” zorganizowała w sobotę 14 stycznia 2017 r. pierwsze w tym roku spotkanie. Tym razem zaprosiliśmy do zaprezentowania swej twórczości młodą poetkę, naszą rodaczkę wywodzącą się w Niedźwiadnej Annę Okulewicz, która zdobyła w 2015 r. wyróżnienie w listopadowym konkursie poetyckie „Strachy są wszędzie” zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. W czytelni Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki – Centrum Kultury przy ul. Łomżyńskiej 11 zebrała się duża grupa wielbicieli talentu Ani. W spotkaniu udział wzięła najbliższa rodzina poetki, jej nauczyciele, przyjaciele oraz osoby, którym bliskie jest słowo pisane. Uczestniczyła w nim także grupa „Zaklinacze słów” – młodzież, która uczęszcza na prowadzone w Bibliotece – Centrum Kultury warsztaty poetyckie prowadzone przez lokalnych poetów Annę Jachimską i Józefa Zenona Budzińskiego.

Spotkanie z Anią Okulewicz w formie wywiadu przeplatanego prezentacją jej własnej twórczości poprowadził Józef Zenon Budziński. Rozmawiał on z poetką nie tylko o jej twórczości, ale też o życiu prywatnym. Wiele pytań dotyczących szczególnie warsztatu pracy zadali naszemu gościowi uczestniczy spotkania.

Bardzo serdecznie dziękujemy Ani Okulewicz za przyjęcie zaproszenia.

Biblioteka -€“ Centrum Kultury w Szczuczynie

P.S. Już dziś zapraszamy na następne „Spotkania z poezją” 18 lutego 2017 r. (sobota) o godz. 13.00. Gościć będziemy zaprzyjaźnionego z naszą biblioteką lokalnego poetę Józefa Zenona Budzińskiego, który promować będzie swój nowy, polsko-rosyjski tomik poezji pt. „Odmów ze mną wiersz” wydany pod koniec 2016 r.

Dyrektor BCK

Janusz Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress