Spotkanie z poezją

0

01 czerwca 2015 r. minęła setna rocznica urodzin wybitnego polskiego poety ks. Jana Twardowskiego. Z tej okazji Biblioteka Miejska w Szczuczynie przy współpracy z Miejskim Domem Kultury oraz Państwową Szkołą Muzyczną im. Jana Sebastiana Bacha w Szczuczynie zorganizowali w dniu 07 czerwca 2015 r. spotkanie z poezją ks. Jana pt. „Jeśli Pan Bóg zamyka drzwi, otwiera okno”. Odbyło się ono dzięki życzliwości ks. proboszcza Roberta Zielińskiego w szczuczyńskim kościele pw. Imienia NMP. Na tym spotkaniu po raz pierwszy publicznie zaprezentowali się uczestniczy warsztatów poetyckich prowadzonych od kilku miesięcy przez lokalnych poetów Annę Jachimską i Józefa Zenona Budzińskiego w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie. Tego dnia można było też obejrzeć wystawę zdjęć i publikacji na temat twórczości ks. Jana Twardowskiego (mat. do wystawy użyczył Józef Z. Budziński). Wystawę będzie można obejrzeć jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie.

Obszernie ta duchowa uczta zostanie opisana w najbliższym numerze „Szczuczyńskich wieści”.

Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do realizacji tego niełatwego przedsięwzięcia, bardzo serdecznie dziękuje.

Kierownik Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie

Janusz Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress