Starosta Grajewski na uroczystościach w Jedwabnem

0

Starosta Grajewski Waldemar Remfeld uczestniczył dzisiaj w uroczystościach upamiętniających Polaków zesłanych na Sybir z ziem jedwabieńskich, które połączone zostały z promocją albumu pt. „Zesłani na Sybir. Deportacje Mieszkańców Gminy Jedwabne i Okolic na Syberię w Latach 1940-1941”, wydanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. Uroczystość zorganizowana została przez Gminę Jedwabne oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w kościele św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, po której zaproszone delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem Sybiraków znajdującym się tuż obok. Druga część uroczystości odbyła się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie po przywitaniu gości przez gospodarza wydarzenia Burmistrza Adama Niebrzydowskiego głos zabrali: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś oraz Dyrektor IPN Oddział w Białymstoku Piotr Kardela. W wydarzeniu uczestniczyła także Pani Patrycja Sanejko z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Białymstoku, jedna z autorek wydanego albumu, która pokrótce przedstawiła historię zbierania materiałów, spotkań z lokalnymi mieszkańcami i powstania publikacji.

Na zakończenie odbył się występ muzyczny artystów Andrzeja i Jana Kołakowskich z Gdańska, którzy zaśpiewali kilka utworów patriotycznych.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x