Starosta Grajewski otrzymał od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju

0

Dziś, 22 grudnia 2023 r. harcerka Nikola i harcerz Piotrek z Hufca „Biebrzańskiego” w Grajewie pod opieką phm. Witolda Kossakowskiego przekazali Staroście Grajewskiemu Waldemarowi Remfeldowi latarenkę zawierającą Betlejemskie Światło Pokoju.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku w Austrii. Od 1991 roku Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerze otrzymują światełko od słowackich skautów i przekazują je dalej na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.
Betlejemska sztafeta jest międzynarodowym znakiem pokoju i wyrazem dążenia do wzajemnego zrozumienia i pojednania. Tegoroczne przesłanie towarzyszące wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Czyńmy pokój”. W dobie panującego niepokoju za wschodnią granicą i w Palestynie ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże stawić czoła wyzwaniom.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress