Starostwo szkoli pracowników

0

Z inicjatywy Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda i Dowódcy batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie sformowanego w ramach 1. Dywizji Piechoty Legionów mjr Cezarego Kasprzaka w Starostwie Powiatowym w Grajewie zorganizowano kurs udzielania pierwszej pomocy.

Wczoraj (9 lutego 2024 r.) odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń dla pracowników Starostwa. Prowadzącymi szkolenie są żołnierze z  batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie st. sierż. Paweł Drobot i kpr. Anna Cieśla.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz przygotowanie uczestników do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Ma to na celu wyrobienie prawidłowych reakcji w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia. Szkolenie uczy właściwego oceniania sytuacji, efektywnego wzywania pomocy medycznej oraz bezpiecznego i samodzielnego zastosowania zabiegów ratujących życie.

Koordynatorem szkolenia jest Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Grajewie Ewa Godlewska.

Zdjęcia: Brygada Zmotoryzowana w Wojewodzinie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress