Strajk lekarzy rezydentów

0

10 października 2017 roku w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa w której udział wzięli Prezes podlaskich struktur PSL Stefan Krajewski, wiceprezes Wojciech Grochowski oraz Agnieszka Zawistowska – dyrektor biura ZW PSL w Białymstoku.
Podczas konferencji Pan Wojciech Grochowski poruszył kwestię strajku rezydentów, którzy od 2 października prowadzą strajk głodowy w wielu miejscach w Polsce. Kilku z nich musiało odstąpić od strajku „ze względów zdrowotnych”. Walczą oni o sprawy najważniejsze dla nich i dla wszystkich pacjentów. Każdego roku blisko 900 lekarzy wyjeżdża z Polski do pracy za granicę z powodu złych warunków. Rezydenci domagają się m.in. zwiększenia zatrudnienia, poprawy warunków pracy i płacy, likwidacji kolejek, redukcji biurokracji, wyższych nakładów na służbę zdrowia. Rezydenci podkreślają że ma to bezpośredni związek ze zdrowiem i życiem pacjentów. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie ze strajkującymi spotkał się Prezes PSL Kamysz, który również jest związany z zawodem lekarza i rozumie potrzeby lekarzy.
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odmówił lekarzom… i sobie. 11 lat temu będąc prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej proponował rządowi PiS m.in. wynagrodzenie będące dwukrotną średnią krajowego wynagrodzenia dla lekarzy bez specjalizacji, czyli właśnie dla rezydentów. Dziś jednak minister mówi rezydentom, że domagają się „astronomicznych kwot” i postulat ten jest nie do spełnienia.

Fragment konferencji prasowej PSL: https://youtu.be/LzixI4ZENx0

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress