Sukces Burmistrza Szczuczyna!

12

Powiększenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stało się faktem!!!
20 października 2015 roku oficjalnie dzięki staraniom Burmistrza powstała Podstrefa Szczuczyn Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rada Ministrów przyjęła w dniu dzisiejszym stosowne rozporządzenie. Jak mówi Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński  „Ten sukces musimy przekuć własną pracą w przyszłość Szczuczyna.”

Największą korzyścią dla inwestorów  chcących prowadzić swoją działalność w strefie jest przede wszystkim możliwość zwolnienia z podatku dochodowego PIT lub CIT w zależności od formy opodatkowania. Realizacja  strategicznych inwestycji spowoduje  obniżenie kosztów z nimi związanych. Wymiar pomocy określany jest przez państwo. Inne korzyści finansowe obejmują między innymi zwolnienie z podatku od nieruchomości, dotacje powiatowe, dotacje z urzędów, wsparcie unijne. Następnym plusem jest bardzo dobrze przygotowana infrastruktura. Strefy ekonomiczne zlokalizowane są głównie w pobliżu  miast, arterii komunikacyjnych, a także składają się na nie już uzbrojone grunty pod inwestycje. Firmy w SSE mogą również liczyć na kompleksowe wsparcie w tej dziedzinie od spółek zarządzających strefami – wsparcie dotyczy prawa, administracji, realizacji inwestycji, świadczona jest także opieka poinwestycyjna.

Korzyścią dla mieszkańców będą przede wszystkim miejsca pracy.

Udostępnij:

12 komentarzy

  1. W tym samum rozporządzeniu Rady Ministrów znalazła się także grajewska podstrefa tyko że tu nikt nie ogłasza sukcesu kogokolwiek. Gloryfikować będziemy p.Burmistrza wówczas gdy mieszkańcy naszego miasteczka otrzymają zatrudnienie w nowo powstałych zakładach pracy. Oby to nastąpiło jak najszybciej.

    • Informacja o Grajewskiej podstrefie mniej popularna bo to „tylko” rozszerzenie, a nie utworzenie nowej jak w przypadku Szczuczyna. A inwestorzy ponoć już są, tylko czekają na wejście ustawy w życie.

      • Uważam że całe te zamieszanie ze Strefą Ekonomiczną i dalsze jej rozszerzenie to zasługa Suwałk i Augustowa a raczej plan naszych ministrów co do planowanego położenia gazociągu, który ma iść przez te tereny aż po Ostrów Mazowiecki.

  2. Przedmówca ma rację. Proszę umieścić dwa krótkie zdania z mojego ostatniego postu. Nie były niecenzuralne ani też obraźliwe. Publikujecie tylko wygodne posty, 1000 razy słowo sukces ażeby reszta uwierzyła w ten sukces?

  3. Do Szczuczynianin; jak nie chcą pościć twojego anonimowego komentarza to po prostu idź i powiedz dla burmistrza w oczy co myślisz. Łatwiej, szybciej i masz pewność, że do niego dotrze. Odwagi!

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress