Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

0

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy…

jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu”

Hanna Łachocka

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie… Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez  UNESCO  w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.  Obchodzimy go po raz 29.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy.

Nasza biblioteka przygotowała wiele atrakcji czytelniczych. W tym właśnie dniu odwiedzili nas uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz
z wychowawczyniami: Bogusławą Januszewską i Małgorzatą Łepkowską oraz Patrycją Trojanowską. Dla uczestników spotkania przygotowane zostały zajęcia tematyczne, które miały na celu kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz przedstawienie pt. „ W książkowej krainie”, przygotowane przez klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci
działającego w naszej bibliotece.

Na początku spotkania dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach i bajkach, wiedziały jakie rodzaje książek znajdują się w naszej bibliotece, jakie są zalety czytania książek i jak należy dbać o wypożyczone z biblioteki książeczki.

Głównym punktem obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich było przedstawienie „W książkowej krainie” w wykonaniu klubowiczów DKK: narratorzy – Aleksandra Zaborowska, Marcelina Pawłowska i Agata Kozłowska, wróbelek Elemelek – Zosia Koniecko, krasnal Hałabała – Lena Świstak, Pinokio – Tomek Chiliński, Kaczka Dziwaczka – Natalka Jarmutowska, Miś Uszatek – Julia Giecelman oraz Zajączek Szaraczek – Zosia Sobolewska.

Podczas spotkania nie zabrakło także zagadek i zabaw z książką, polegających na maszerowaniu z książką na głowie, ułożeniu książkowej wieży, odgadnięciu na podstawie rysunku jaka to bajka, określeniu czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe oraz dokończeniu fragmentu cytatu ze znanych bajek. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał dyplomu „Przyjaciela książki” oraz zakładki w prezencie.

Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawczyniom za odwiedziny, aktywny udział i zaangażowanie w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Anna Wojsław

Foto: Anna Akus – Szklarzewska / Andrzej Szabelski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x