Światowy Dzień Mleka w Muzeum Mleka w Grajewie

0

Światowy Dzień Mleka już za nami

5 czerwca 2021 r. obchodziliśmy po raz trzeci Światowy Dzień Mleka, którego organizatorem było Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, Oddział Grajewskiego Centrum Kultury oraz Miasto Grajewo. Wydarzenie miało na celu podkreślenie pozytywnego wpływu spożywania mleka i produktów mlecznych na zdrowie człowieka. Festyn otworzyła kierownik Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, witając przybyłe na wydarzenie osoby oraz Partnerów, którzy aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Mleka: Spółdzielnię Mleczarską MLEKPOL w Grajewie, Urząd Miasta Rajgród, Polską Izbę Mleka z Białegostoku, Szpital Ogólny im. W. Ginela w Grajewie, KGW Ciemnoszyje, KGW Afrodyta z Krasnopola, szkołę Pascal z Ełku, Pasiekę Muczyńscy.

Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Festyn rozpoczął się od prezentacji pokazu pieczenia sękacza. Na scenie odbywał się pokaz wyrobu sera korycińskiego, który poprowadził pan Marcin Bielec. Dzięki niemu, uczestnicy wydarzenia poznali tajniki wyrobu tego smakowitego sera. Imprezę uświetnił występ ZPiT Grajewianie, który zebrał gromkie brawa za przepiękne wykonanie układów tanecznych i przyśpiewek.

Krówka Matylda wraz z przyjaciółką – Mleczną Kitą z Polskiej Izby Mleka, zachęcała dzieci do zabawy. Nikt nie narzekał na nudę! Powodzeniem cieszyły się konkursy, quizy, zabawy oraz animacje o tematyce mlecznej. Najmłodsi rozwijali swoje pasje artystyczne podczas warsztatów tkackich, czy też malowania odlewów gipsowych.

Ponadto uczestniczące w wydarzeniu Gmina Rajgród oraz Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wystawy rękodzieł, które można było podziwiać oraz tradycyjne wyroby spożywcze do kupienia. Nie zabrakło stoiska z produktami pszczelimi, gdzie można było obejrzeć ramkę z pszczołami oraz spróbować odnaleźć królową. Ratownicy ze Szpitala Ogólnego w Grajewie zachęcali do zdrowego trybu życia, można też było zmierzyć ciśnienie oraz zrobić USG tarczycy.

Na zakończenie imprezy uczestnicy mogli spróbować sękacza. Składamy serdeczne podziękowania Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie za przekazanie mlecznych upominków oraz gadżetów dla uczestników festynu. Dziękujemy wszystkim Partnerom za uatrakcyjnienie wydarzenia oraz Wolontariuszom za pomoc w jego organizacji.

Zapraszamy za rok!

CTM-MM

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x