Święto 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie

0

24 czerwca 2017 r. 9 Pułk Strzelców Konnych w Grajewie oraz Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie noszący imię 9 PSK obchodził doroczne święto.
Jak co roku, przed Urzędem Miasta została wciągnięta Flaga RP i został odegrany Hymn Państwowy przez Orkiestrę Wojskową z Giżycka i odśpiewany przez Kompanię Honorową wystawioną przez 2. Batalion Zmechanizowany z 15. GBZ. Następnie ulicami miasta przeszedł korowód z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami instytucji, samorządów, organizacji i stowarzyszeń państwowych oraz mundurowych, szkół i zaproszonych gości aż do Kościoła p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie.
Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości miała miejsce na terenach Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie. Tam zostały wręczone odznaki pułkowe i statuetki z tytułem „ Przyjaciel Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie” oraz inne wyróżnienia. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie szkoły, a na zakończenie wszyscy zebrani spotkali się przy żołnierskim poczęstunku.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x