Święto Policji w Grajewie z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

0

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński uświetnił swoją obecnością uroczysty apel z okazji 97 rocznicy powstania Polskiej Policji, który odbył się dzisiaj na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r.. Na pamiątkę tego wydarzenia grajewscy policjanci obchodzili dzisiaj uroczystość 97-lecia powstania Polskiej Policji, która odbyła się na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Apel ten został poprzedzony mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Grajewie, którą celebrował kapelan grajewskiej Policji – ks. Tomasz Chludziński. Następnie o godzinie 15.00 przed budynkiem jednostki obchody święta rozpoczęły się meldunkiem złożonym przez dowódcę uroczystości Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Panu Jarosławowi Zielińskiemu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością także Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan insp. Daniel Kołnierowicz oraz przedstawiciele lokalnego samorządu, duchowieństwa, współpracujących z Policją instytucji, służb i straży, a także rodziny policyjne i mieszkańcy miasta.

Podczas dzisiejszej uroczystości policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia związkowe. Wśród awansowanych był 1 oficer, 11 aspirantów i 10 sierżantów. Natomiast jedna funkcjonariuszka otrzymała odznakę honorową NSZZP województwa podlaskiego.

Ponadto obchody uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie
www.podlaska.policja.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x