Święto Wolnych Książek w Szczuczynie

0

 

W bieżącym roku a dokładnie 12 czerwca 2018 roku wypada XV edycja Święta Wolnych Książek którego początki sięgają 2003 roku. Ma ono na celu promocję bookcrossingu. Dla niewtajemniczonych przybliżamy definicję zjawiska jakim jest bookcrossing, który opiera się nieodpłatnym przekazywaniu książek metodą „podaj dalej” czy też na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz pierwszy przyłącza się do ogólnopolskich obchodów Święta Wolnych Książek. Z tej okazji 12 czerwca 2018 roku spotkacie pracowników Centrum Kultury w Szczuczynie na Targowicy Miejskiej
i w Nowym Parku w Szczuczynie. Będziemy rozdawać/puszczać w obieg/uwalniać książki.

Wychodzimy z założenia, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Do zobaczenia!

PS. Możecie wesprzeć naszą akcję przynosząc książki do siedziby Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, którymi chcielibyście się podzielić z innymi.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x