Sybiracy. Deportacje obywateli polskich w głąb ZSRR (1939-1945)

0

W dniu 05.09.2016r. w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej deportacji na Sybir obywateli polskich przez władze sowieckie po zbrodniczej napaści 17 września 1939r. pt.: „Sybiracy. Deportacje obywateli polskich w głąb ZSRR (1939-1945)”.
Zaproszonych gości oraz zainteresowane osoby, przywitał w sali konferencyjnej biblioteki jej kierownik- pan Janusz Siemion, który wygłosił okolicznościowy referat pt.: „Zsyłki na nieludzką ziemię’. Głos zabrał również burmistrz Szczuczyna pan Artur Kuczyński, dzieląc się swoimi refleksjami.
Następnie wszyscy zebrani przeszli na piętro budynku, gdzie w holu wystawienniczym mogli obejrzeć przygotowaną wcześniej wystawę.
Wernisaż zaszczycili swoja obecnością świadkowie tamtych tragicznych wydarzeń:
pani Apolonia Brzeska i pan Augustyn Konopko.
W uroczystości wzięli również udział pani sekretarz Jolanta Jadwiga Budzińska, obecni i byli dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie a także zaprzyjaźnieni z biblioteką lokalni poeci oraz jej przyjaciele.
Wystawa została zorganizowana we współpracy z pionem edukacyjnym białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Za pomoc w organizacji wystawy dziękujemy również pani Dyrektor Małgorzacie Karwowskiej, pani Dyrektor Ewie Grunwald, panu Dyrektorowi Januszowi Marcinkiewiczowi.

Stowarzyszenie Nasz Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress