Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

0

Według komunikatu,  Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, od dziś (15.05) na terenie województwa rozrzucone zostaną przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie. Preparat przeznaczony jest dla wolno żyjących lisów a rozprowadzany będzie za pomocą metody zrzutu z samolotu – informuje Henryk Grabowski.

Jak dodaje – termin może zostać przesunięty z przyczyn niezależnych od organizatora szczepień. Wojewódzki lekarz weterynarii wskazuje także na kilka informacji, które mogą okazać się przydatne w przypadku zetknięcia się z wyżej wymienioną przynętą szczepienną.

  • zrzucane przynęty mają kształt stożkowych krążków, koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm, grubości ok. 1,5 cm, oraz zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką,
  • zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki, itp, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych,
  • prosimy nie dotykać i nie niszczyć przynęt – przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy,
  • szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących,
  • dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka – należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza med.,
  • po wyłożeniu przynęt, przez okres około 3 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych – trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Akcja ma potrwać do 20 maja tego roku.

lomzynskie 24

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress