Szczuczyn- „droga niczyja”

2

Drogi publiczne niezależnie od kategorii, do której należą powinny być utrzymywane w należytym stanie. Utrzymanie drogi w stanie właściwym należy do gminy, powiatu, województwa lub Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w zależności od jej kwalifikacji.

W związku z uruchomieniem obwodnicy Szczuczyna GDDKIA w Białymstoku przekazała (prawdopodobnie  pisemnie) odcinek drogi krajowej nr 61 w zarząd Województwu Podlaskiemu. Obdarowany, czyli Wojewódzki Zarządu Dróg oficjalnie mówi, że nic o tym fakcie nie wie. Tym oto sposobem ul. Łomżyńska, Kilińskiego i Szczuki nie mają właściciela i zarządcy.

Obowiązki zarządcy drogi tyczą w szczególności utrzymywania nawierzchni, chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, koordynacji robót w pasie drogowym, przeprowadzenia okresowych kontroli stanu dróg i obiektów mostowych, wykonywania robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających oraz przeciwdziałania niszczeniu dróg przez ich użytkowników.

Prawidłowe utrzymanie stanu drogi szczególnego znaczenia nabiera w okresie zimowym i polega na usunięciu lodu, śniegu czy gołoledzi, aby zapewnić bezpieczeństwo  przejezdnym.

Udostępnij:

2 komentarze

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress