Szczuczyn- ostatnia droga Starosty- ŚP. Jarosława Augustowskiego

2

22 grudnia 2015 roku w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbyły się uroczystości pogrzebowe ŚP. Jarosława Augustowskiego- Starosty Powiatu Grajewskiego. Mszę świętą odprawił proboszcz parafii Ks. kan. mgr Robert ZIELIŃSKI wraz z księżmi towarzyszącymi.

Oprócz rodziny, znajomych, samorządowców, przedstawicieli instytucji, firm i organizacji na uroczystości pogrzebowe przybyli licznie mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn, aby towarzyszyć w ostatniej drodze człowiekowi, którego znali od lat i zawsze był dla nich bliski, życzliwy i pomocny.

Okolicznościowe pożegnalne przemówienia wygłosili: Stanisław Kossakowski- przewodniczący Rady Powiatu, oraz Artur Kuczyński- Burmistrz Szczuczyna. Wspominając 17-letnią karierę Jarosława Augustowskiego w samorządzie  mówili o jego służbie i pracy, oddaniu i uczciwości, pasji z jaką niezmiennie przez tyle lat oddawał się działaniu na rzecz naszej małej ojczyzny. Wspominany był jako prekursor i nauczyciel samorządności, osoba wyjątkowa, cierpliwa, odpowiedzialna i życzliwa. Osoba, która nie walczy z ludźmi, ale z problemami,  wzór do naśladowania.

Po zakończeniu Mszy Świętej kondukt żałobny przeszedł ulicą Kościelną, Placem Tysiąclecia, ul. Łomżyńską na Cmentarz Grzebalny w Szczuczynie. Tłumy ludzi towarzyszyły mu w tej drodze do końca.

„Non omnis moriar” – nie wszystek umrę…

Udostępnij:

2 komentarze

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x