SZCZUCZYN PAMIĘTA!!!

0

W 84. rocznicę drugiej masowej sowieckiej deportacji Polaków na Sybir 13 kwietnia (sobotę) o godz. 11.00 przedstawiciele rodzin Sybiraków, harcerze 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie na czele z hm. Marią Jaworowską, delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej z Dyrektorem Krzysztofem Grunwaldem oraz delegacja Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie z Dyrektor Martą Łynko.

Zapalili symboliczne znicze pamięci, złożyli również wiązanki kwiatów przy tablicy na ulicy Kościelnej w Szczuczynie z epitafijną inskrypcją: „Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej….”

a także na cmentarzu parafialnym w Szczuczynie przy symbolicznym grobie z epitafijną inskrypcją: „Pamięci wszystkich aresztowanych, wywiezionych, zamordowanych i zmarłych w latach 1939-1946 w tajgach i stepach Syberii….”

Przy tablicach wartę honorową zaciągnęli harcerze 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy”.

Uczciliśmy wspólnie pamięć wszystkich zesłanych z naszego miasta i regionu na „nieludzką ziemię”, oddaliśmy również hołd ofiarom „zbrodni katyńskiej”.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!!!

Tekst Janusz Siemion

Foto. Joanna Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x