Szczuczyn w projekcie Pl-BY-UK

0

Szczuczyn w projekcie Pl-BY-UK Programu Współpracy Transgranicznej Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

06.09.2015r. zakończył się okres przygotowawczy do udziału miasta w ww. projekcie w którym burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński ustalił warunki współpracy i zawarł porozumienie dotyczące zasad i kierunków dalszych działań. Nowi partnerzy polskiego Szczuczyna to: Białoruś – Szczuczyn, oraz Ukraina – Litowierz. Następnym etapem będzie wybór zadań, które zostaną zgłoszone do realizacji w programie finansowanym z budżetu UE.
Jak mówi burmistrz Szczuczyna: Moim marzeniem jest doprowadzenie do gruntownej przebudowy szczuczyńskiego Stadionu Miejskiego, a szansa dofinansowania na poziomie 80% jest na tyle kusząca, że warto o nią zawalczyć. Takich partnerstw nie tworzy się w tydzień, potrzeba lat, by poznać się na tyle, by podjąć się tak trudnego wspólnego projektu.
W listopadzie zarówno Białorusini jak i Ukraińcy odwiedzą nasze miasto, powstanie harmonogram działań i zadań.
Zakres wsparcia przewidziany w Programie obejmuje następujące 4 cele tematyczne:
• Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego;
• Poprawa dostępności regionów, rozwój trwałego i odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunikacyjnych;
• Wspólne wyzwania w obszarze bezpieczeństwa i ochrony;
• Promocja zarządzania granicami oraz zarządzanie bezpieczeństwem, mobilnością i migracjami.
Przewidywany budżet Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 to 175,8 mln euro ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Proponowana alokacja na poszczególne cele tematyczne:
• Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego: 30 852 777,85 EUR
• Poprawa dostępności regionów, rozwój trwałego i odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunikacyjnych: 53 399 038,59 EUR
• Wspólne wyzwania w obszarze bezpieczeństwa i ochrony: 42 323 682,44 EUR
• Promocja zarządzania granicami oraz zarządzanie bezpieczeństwem, mobilnością i migracjami: 31 643 874,72 EUR

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress