Szlachetna Paczka 2016

0

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

– Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. SZLACHETNA PACZKA realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, stawania się bohaterem. Obecnie trwa w Paczce ważny etap, ponieważ  poszukujemy wolontariuszy, bez których organizacja projektu jest niemożliwa. Wolontariusz, czyli SuperW, to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE – dociera do rodzin w potrzebie, sprawdza przyczyny trudnej sytuacji i włącza do projektu te rodziny, dla których Paczka jest realną szansą na zmianę – informuje Maria Podgórska lider rejonu powiatu grajewskiego w projekcie SZLACHETNA PACZKA.

W rejonie powiatu grajewskiego w ubiegłorocznej edycji paczki dla rodzin przygotowali Darczyńcy z Warszawy, którym bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie i serce.

Wielkim zaangażowaniem wykazali się również mieszkańcy powiatu grajewskiego oraz województwa podlaskiego, którzy chętnie i licznie włączyli się do akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz Burmistrzowi Miasta Grajewo za użyczenie samochodu.

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Co roku do projektu zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączą biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. 

Aplikuj jeśli:

masz w sobie chęć realnej pomocy i kochasz ludzi

lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych

masz powołanie do służby innym ludziom

jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu

chcesz działać w zespole ludzi z pasją

chcesz być częścią prestiżowej drużyny SuperW

masz ukończone 18 lat

Zadania wolontariusza:

spotkania z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc może być realną szansą na poprawę sytuacji

współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki

działanie w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu, transportu paczek

Co możesz zyskać:

radość niesienia pomocy

realną zmianę miejsca, w którym mieszkasz

udział w szkoleniach

rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji m.in. komunikacji, organizacji własnego czasu

szansę sprawdzenia się w działaniu

nową paczkę przyjaciół i znajomych

Gotowy do służby? Zgłoś się na www.superw.pl.

Czekamy na Twoje zgłoszenie.

Maria Podgórska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress