Szlachetna Paczka- również w Szczuczynie!

2

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Wiosna polegający na pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Mechanizm działania akcji opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze społeczności lokalnych. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych. Z tej bazy darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której chcą pomóc. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych rodziny dostają sygnał, że nie są same. Od 3 lat w powiecie grajewskim zajmuje się tym przedsięwzięciem Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Grajewa, które prowadzi również Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie i właśnie dzisiaj tj. 4 października odbyło się szkolenie Szlachetnej Paczki, w którym uczestniczyło 14 wolontariuszy- to od ich liczebności będzie zależała ilość rodzin objętych wsparciem. W planach jest pomoc dla około 50 rodzin z powiatu grajewskiego, w tym 10 rodzin z Gminy Szczuczyn oraz kilka rodzin z powiatu ełckiego.

Coraz więcej ludzi chce pomagać:

Andrzej- wolontariusz z Grajewa: „Podoba mi się sama idea pomocy, spotkania z ludźmi, wszystko to jest bardzo piękne i motywujące do dalszego działania. W ubiegłym roku pomogłem trzem rodzinom, w tym roku również liczę na przynajmniej trzy rodziny.”
Ewelina- wolontariuszka ze Szczuczyna: „Wcześniej nie miałam okazji pomagać, a chciałam sama doświadczyć tego szlachetnego uczucia, grupa wolontariuszy jest wspaniała, bardzo podoba mi się rodzinna atmosfera jaka tu panuje.”
Justyna- wolontariuszka ze Szczuczyna: „Dobra inicjatywa, warto pomagać innym, moje pragnienie niesienia pomocy to być może to echo z przeszłości braku podobnych inicjatyw w poprzednich latach, trochę boję się ogromu pracy oraz odpowiedniego nawiązania kontaktu z rodzinami, ale jestem pełna nadziei, że będzie dobrze.”
Renata– wolontariuszka z Ełku: „W związku z tym, że zbyt późno zdecydowałam się na udział w Szlachetnej Paczce nie mogłam już dołączyć do grupy ełckiej, na szczęście w Grajewie szkolenie zaplanowano w późniejszym terminie i nie było z tym problemu. Zależy mi bardzo aby jeszcze w tej edycji pomóc potrzebującym rodzinom.”
Maria –liderka rejonu Grajewo: „Jak co roku zgłoszeń rodzin chętnych do objęcia pomocą jest dużo więcej niż naszych możliwości wpisania na listę beneficjentów. Chcielibyśmy, aby wsparcie było jak najszersze, ale do tego potrzebni są ludzie. Liczba wolontariuszy nie jest ostateczna ponieważ ciągle trwają szkolenia i osoby chętne pomagać w ten sposób mogą jeszcze odbyć szkolenia w innych miejscowościach.”

Jeśli ktoś chciałby powtórzyć lub zacząć swoją przygodę z wolontariatem, nadal istnieje możliwość rekrutacji na www.superw.pl

paczka

Udostępnij:

2 komentarze

  1. Właśnie o to chodzi, trzeba pomagać swoim, nie brakuje ludzi w potrzebie wśród sąsiadów bliższych i dalszych, dzieciaków, osób starszych czy samotnych którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Brawo ludziom szlachetnego serca !

  2. Piękna inicjatywa, musimy zrozumieć, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress