Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie – dofinansowanie ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

0

W Szpitalu Ogólnym im. dr W. Ginela w Grajewie odbyło się dzisiaj spotkanie, na którym Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Dyrektor Szpitala Marta Romanowska przedstawili zakres inwestycji, jakie ujęte mają być w zadaniu „Podniesienie jakości usług medycznych w zakresie chorób zakaźnych w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie”, które realizowane będzie w ramach dofinansowania uzyskanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w wysokości 7 166 890,80 zł.

Głównym celem zadania ma być uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego poprzez przebudowę i dostosowanie pomieszczeń na potrzeby pracowni wraz z wyposażeniem oraz zakup wspomnianego sprzętu. Wdrożenie w życie omawianego zadania ułatwił dostęp do usług dla pacjentów Szpitala, którzy w tej chwili przewożeni są do innych placówek, co wpłynie na zmniejszenie kosztów związanych z ich transportem.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu doposażony zostanie także Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Poza przystosowaniem pomieszczeń, planowany jest zakup m.in. aparatu USG, respiratorów, kardiomonitorów, stacji przeglądowej, łóżek IT, materacy przeciwodleżynowych, mebli do przechowywania potrzebnych środków medycznych, czy szafek dla personelu. Poza sprzętem medycznym zakupione mają być także zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem.

Doposażony zostanie także Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, na potrzeby którego planowany jest zakup sprzętu medycznego m.in.: aparat USG, zestaw do rektoskopii, czy aparaty do terapii tlenowej wysokoprzepływowej, sprzętu bytowo-socjalnego: drukarka termiczna do sterylizatora parowego do naczyń i szafki przyłóżkowe, sprzęt socjalny oraz sprzęt administracyjny.

W związku z powyższym Szpital przygotowuje dokumenty potrzebne do podpisania umowy na powyższe zadanie.

W spotkaniu udział wzięła również p.o. Naczelna Pielęgniarka Szpitala Beata Szyszkowska, która poinformowała o dostępności czwartej dawki szczepień przeciw COVID-19 oraz o dużym zainteresowaniu szczepieniami wśród mieszkańców, szczególnie w chwili obecnej, kiedy ilość zachorowań stale wzrasta.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress