Targowisko produktów lokalnych w Szczuczynie

1

Prace nad projektem i wnioskiem trwały prawie dwa lata. Wielkie podziękowania i gratulacje kieruje burmistrz dla Waldemara Filipkowskiego, Bogusława Ramotowskiego i Anny Romaniuk za pracę i pomoc.
W dniu 07.03.2018 burmistrz Artur Kuczyński wraz z Małgorzatą Jarmutowską Skarbnikiem gminy podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dotację w wysokości 1 000 000 zlotych do zagospodarowania terenu i budowy Targowiska produktów lokalnych w Szczuczynie. To 70% kosztów tej inwestycji. Dzięki współpracy z Parafią Urząd Miejski otrzymał prawo do dysponowania dwiema działami położonymi na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Szpitalnej. Na tym terenie już wiosną rozpoczną się prace budowlane, których celem bedzie:
– wykonanie parkingów,
– wykonanie placu handlowego wraz z zapleczem organizacyjnym,
– wykonanie dróg dojazdowych,
– budowa budynku opartego na historycznym przekazie o „kramicach” zlokalizowanych pierwotnie w centrum Placu Tysiąclecia.
– wykonanie instalacji oświetleniowej opartej na fotovoltaice,
– zakup niezbędnego wyposażenia.
Całość zostanie wykonana w stylu dopasowanym do miejsca. Jest szansa, że zagospodarowanie tego miejsca sprawi, iż stanie się ono swoistym Centrum produktu lokalnego, naturalnego, opartego na wysokiej jakości polskiego rolnictwa. Jest to jeden z elementów lokalnej inkubacji przedsiębiorczości, o której niebawem dowiemy się więcej- jak pisze burmistrz na swoim profilu fb. 
#polecamszczuczyn

Artur Kuczyński

Udostępnij:

1 komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress