Teatrzyk Kamishibai „Królestwo Krówki Matyldy” w Muzeum Mleka

0

Wakacyjny „Teatrzyk Kamishibai – Królestwo Krówki Matyldy” w Muzeum Mleka

W lipcowy wtorek odbyły się pierwsze wakacyjne warsztaty w Muzeum Mleka na które dzieci czekały z niecierpliwością. Najmłodsi mieszkańcy Grajewa odpowiedzieli na zaproszenie Krówki Matyldy i razem z nią obejrzały bajkę, która opowiadała o jej Mlecznym Królestwie.

Następnym etapem były warsztaty Kamishibai. Dzieci wykazały się wyobraźnią i kreatywnością. Stworzyły przepiękne ilustracje, dzięki którym mogły zaprezentować wspólnie stworzoną z nich opowieść.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne wakacyjne warsztaty w Muzeum Mleka.

Czym jest Kamishibai? Nazwa brzmi dla nas bardzo egzotycznie. Wywodzi się z ona z Japonii od słów: KAMI – papier i SHIBAI – teatr, czyli Papierowy Teatr. Jest to technika opowiadania, czytania, która wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai). To właśnie w niej przedstawia się kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania.

CTM-MM

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x