„Time Management” Przemysława Zańko w finale konkursu „Quantum Shorts 2015”

0

Okazuje się, że czasem warto wyjść poza swoją strefę komfortu. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na stronie konkursu literackiego Quantum Shorts 2015 ogłoszono listę tekstów, które znalazły się w finale – a wśród nich „Time Management”, moje pierwsze opowiadanie w języku angielskim. Konkurs, organizowany przez Centrum Technologii Kwantowych Narodowego Uniwersytetu Singapuru, gromadzi fantastycznonaukowe miniaturki inspirowane mechaniką kwantową, zaś w jego jury zasiadają osoby związane z nauką oraz literaturą, w tym m.in. z czasopismami „Scientific American” oraz „Nature Futures”.

„Time Management” to krótka historia o uniwersum, w którym przepowiednia końca świata w 2012 roku spełniła się za sprawą Wielkiego Zderzacza Hadronów. To również opowieść o tym, jak ludzie radzą sobie z czasem. Sam pomysł towarzyszył mi od kilku lat, nigdy jednak nie wiedziałem, od której strony go ugryźć. Dopiero narzucone przez konkurs ograniczenia – limit tysiąca znaków oraz deadline – zmotywowały mnie wreszcie, by wycisnąć z tego konceptu, ile tylko się da. Nic tak nie pobudza kreatywności jak przeszkody.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi pod koniec tego miesiąca, do 19 stycznia trwa natomiast internetowe głosowanie, w którym wyłoniony zostanie zdobywca Nagrody Publiczności. Jeśli chcielibyście wesprzeć mnie w pierwszej anglojęzycznej pisarskiej przygodzie i oddać swój głos na „Time Management”, wystarczy wejść w podany link, wybrać odpowiedni tekst z listy i kliknąć przycisk „Vote”. Za wszystkie głosy serdecznie dziękuję!

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress