To już 5 lat Muzeum Mleka!

0

18 grudnia 2021 r. obchodziliśmy piątą rocznicę powstania Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, Oddział Grajewskiego Centrum Kultury pod Patronatem Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie. Wydarzenie zainaugurował pan Tomasz Dudziński, dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury, witając przybyłych na wydarzenie gości, m.in.: Burmistrza Miasta Grajewo pana Dariusza Latarowskiego, Przewodniczącą Rady Miasta Grajewo panią Halinę Muryjas-Rząsę, Wicestarostę Powiatu Grajewskiego pana Tomasza Cebelińskiego oraz przedstawicielkę Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie panią Wiolettę Toczyłowską.

Spotkanie rozpoczęło się od wzniesienia toastu mlekiem. Następnie pani Anna Mroziewska, kierownik CTM-MM przedstawiła krótkie podsumowanie dotychczasowej działalności Muzeum Mleka, które stało się wizytówką Grajewa w kraju i na świecie. Najważniejsze sukcesy i osiągnięcia Muzeum Mleka to, m.in. zdobycie Certyfikatu Specjalnego Polskiej Organizacji Turystycznej czy też 3 gwiazdek przez funkcjonujący w budynku Punkt Informacji Turystycznej. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski, który wraz z przewodniczącą Rady Miasta Grajewo wręczył dyrektorowi GCK oraz kierownik CTM-MM podziękowanie za zaangażowanie i rozwój CTM-MM na przestrzeni 5 lat jego działalności. Podziękował również zespołowi CTM-MM i GCK, który jest twórcą sukcesu i renomy Muzeum Mleka. Jako kolejny, głos zabrał Wicestarosta Powiatu Grajewskiego przyłączając się do gratulacji i wręczając podziękowanie na ręce dyrektora GCK, pana Tomasza Dudzińskiego.

W dalszej części programu odbył się pokaz baristy, czyli osoby specjalizującej się w parzeniu kawy i przygotowywaniu napojów kawowych. Przystanek Bar z Białegostoku, który tworzą Przemysław Marczuk oraz Izabela Śliwowska – head barista, zajmująca się tematem kawy od 2014 r. Szkoliła się u mistrzyni świata Agnieszki Rojewskiej. Obecne na wydarzeniu osoby poznały tajniki kawy, m.in. jakie są jej rodzaje i dowiedzieli się, że najmocniejsza serwowana kawa to nie włoskie espresso. Zebrani goście mogli zobaczyć na żywo jak wygląda przygotowanie m.in. cappuccino i przenieść się do włoskiej kawiarni. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć krok po kroku jak ozdabia się powierzchnię kawy tworząc imponujące dekoracje z mleka. Mogli też spróbować samemu spienić mleko do kawy. Barista zaserwował wszystkim chętnym gościom wybrany przez nich rodzaj kawy, która wszystkim bardzo smakowała. Jej aromat i smak na długo pozostanie w naszej pamięci.

Najmłodsi świętowali wspólnie z nami uczestnicząc w warsztacie “Haft na kanwie”. Świetnie sobie poradzili wyszywając kolorową krówkę na kanwie. Odwiedziła ich nasza maskotka Krówka Matylda, która podziwiała wykonane przez dzieci prace. Ich zaangażowanie docenili organizatorzy i przygotowali dla nich niespodziankę. Każde dziecko spróbowało szczęścia w Kole Fortuny i wylosowało pakiet podarunkowy z okazji obchodów 5-lecia Muzeum Mleka. Wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę pokonkursową „Krówka Matylda w krzywym zwierciadle”. W dniu jubileuszu bilety na ekspozycję Muzeum Mleka były dostępne w promocyjnej cenie 1 zł.

Na zakończenie obchodów, zgromadzeni goście zostali poczęstowani Tortem Urodzinowym, który został ufundowany przez Spółdzielnię Mleczarską MLEKPOL w Grajewie.

Składamy serdeczne podziękowania Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie za zakup urodzinowego tortu, przekazanie mlecznych upominków oraz gadżetów dla uczestników wydarzenia. Dziękujemy wszystkim Partnerom oraz Miastu Grajewo za uatrakcyjnienie wydarzenia oraz Wolontariuszom za pomoc w jego organizacji.

CTM-MM

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x