To już dziś! Koncert on-line: Przy kawie i muzyce – zespół SENTIDO

0
„Przy kawie i muzyce – to cykl spotkań Grajewskiego Centrum Kultury,  który początek swój miał w Klubie Hades, a ostatnie spotkania zapewne  kojarzycie z Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka (oddział GCK). Kolejny koncert był zaplanowany na 22 maja – jednak w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nie może się on odbyć w tradycyjnej formule. Nie szkodzi, niesamowity klimat tych  spotkań pragniemy odtworzyć … w Waszych domach … ! Zapraszamy 22 maja o godz. 18:00 z filiżanką kawy w ręce na spotkanie „Przy kawie i muzyce” on-line. Gwiazdą koncertu będzie zespół SENTIDO, który wystąpi w programie „Miasteczko  Bełz – nowa muzyka żydowska” (więcej o zespole w informacji poniżej).
Materiał będzie dostępny na kanale YouTube GCK
22 maja od godziny 18:00 do 24 maja do godziny 24:00.

Kanał YouTube GCK:  https://www.youtube.com/channel/UC132jnBvq0e2F0yyCRykmjw

„Miasteczko Bełz” nowa muzyka żydowska  – koncert w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie:

Kaja Mianowana – wokal ; ; Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.

Szeroko pojęta żydowska tradycja muzyczna inspirowała i wciąż inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych. Jej bogactwo, różnorodność oraz niezaprzeczalny urok zjednują sobie rzesze słuchaczy na całym świecie. Dokonując subiektywnej selekcji muzyki żydowskiej, muzycy zespołu „Sentido” stworzyli repertuar nowej muzyki żydowskiej, w którym gra oraz śpiewa się emocje niezwykłe i zbyt silne by je słowami zwykłymi wyrazić. Zespół wykonuje własne opracowania kompozycji twórców pochodzenia żydowskiego, należących do różnych nurtów stylistycznych oraz utworów inspirowanych kulturą żydowską.

W programie m.in.:  Mordehaj Gebirtig – Kinder Yurn ; Abraham Ellstein – Oj mame ; Aleksander Olszaniecki – Miasteczko Bełz ; Zygmunt Konieczny – Chwalmy Pana ; Alexander Olshanetsky – Friling ; Sholom Secunda – Bei mir bistu shein ; Zygmunt Konieczny – Oczy tej małej, a także autorskie opracowania tradycyjnych melodii żydowskich oraz pieśni sefardyjskich. Całość zwieńczona ciekawą narracją.

 

Kaja Mianowana –  niezależna wokalistka oraz aktorka scen musicalowych. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: muzyka dawna. W ramach stypendium studiowała również w Universität für Musik und dar­stel­lende Kunst Graz, w Austrii. Od 13 lat prowadzi aktywną działalność artystyczną, śpiewając muzykę dawną, musical, etniczne pieśni sefardyjskie oraz muzykę filmową. Zagrała role w musicalach: „Upiór w Operze”, „Miss Saigon”, „Les Misérables”, „Koty”, „Love Story”, „Notre Dame de Paris”, „Piloci” i „Lamaila”. W większości do wykonywanych ról w w/w dziełach, wybierana była przez ich kompozytorów, w tym m.in.: Andrew Lloyda Webbera, Riccardo Cocciante czy Macieja Pawłowskiego. Jest zdobywczynią nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German (Moskwa 2015r.) Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej, w tym m.in. z Bartoszem Chajdeckim i Mikołajem Stroińskim. Jest wokalistką zespołu MellluSya (w 2020 r. ukaże się debiutancki album) oraz zespołu „Sentido”, a ponadto uczy emisji głosu na kierunku Musical w Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Gra na kilku instrumentach. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.


Piotr Kopietz –
multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim, w zakresie zarządzania kulturą. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na bardzo rzadko spotykanej w Polsce, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą kilku projektów muzycznych oraz założycielem i kierownikiem artystycznym kilku, koncertujących obecnie, zespołów kameralnych. Ponadto koncertuje gościnnie w zespołach kameralnych oraz jako solista z  towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Na stałe koncertuje z zespołem „Sawars Tango Orquesta” oraz z „Orkiestrą Adria”. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na: http://www.kop-art.art.pl/index.php/piotr-kopietz  

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress