To ostatni moment na złożenie wniosku o spłatę zadłużeń rolnika

0

Tylko do dziś (15.10) rolnicy mogą wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o nawet 10-letnią pożyczkę na spłatę zadłużeń. Wsparcie ma pomóc producentom, poszkodowanym przez skutki rosyjskiego embarga oraz spadek cen surowców rolnych. Dotyczy ono producentów mleka, świń oraz owoców i warzyw.

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki przypomina, że do oddziałów terenowych ARiMR należy dostarczyć nie tylko wniosek o pożyczkę, ale i komplet dokumentów. – Chodzi o dokumenty potwierdzające istnienie zobowiązania czy kopię rachunków potwierdzających, że gospodarstwo borykało się z obniżką dochodów przez spadek cen – powiedział wiceminister. – Niektóre z tych dokumentów należy uzyskać w innych instytucjach, dziś i jutro można się jeszcze o nie starać” – wskazuje Jacek Bogucki.

Kwota pożyczki z Agencji nie będzie mogła przekroczyć wysokości zadłużenia. Rolnicy otrzymają pieniądze w dwóch ratach. Chodzi głównie o małe i średnie gospodarstwa – dodaje Jacek Bogucki. – Biorąc pod uwagę ten trudny okres, znaczna część gospodarstw ma problemy finansowe i my chcemy te problemy złagodzić – powiedział wiceminister. – To jest pomoc, która jest na wsi pożądana. Bywa, że takie kłopoty potrafią zrujnować dobrze prosperujące młode gospodarstwa – dodał Jacek Bogucki.
Pierwsza rata pożyczki trafi do rolników jeszcze w tym roku. Kolejna w roku 2017.

ARiMR informuje również, że jeśli producent mleka, świń lub owoców i warzyw potrzebuje więcej czasu na skompletowanie załączników, to wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę, a po dniu 15 października br. będzie możliwość składania korekt i uzupełnień do złożonych już wniosków.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress