Tradycja Dawniej i Dziś – projekt

0

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu realizuje projekt TRADYCJA DAWNIEJ I DZIŚ dofinansowany z programu Podlaski Pomost Kultury / WOAK w Białymstoku/ w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2020.

W ramach projektu odbywają się:

  • warsztaty literacko – teatralne, gdzie dzieci poznają dawne obrzędy, zwyczaje, tradycje związane z naszym regionem na podstawie książki Jadwigi Solińskiej „Dawne tradycje i obyczaje w Wąsoszu Grajewskim i okolicach” oraz przekazów ustnych starszego pokolenia, odkrywają swoje uzdolnienia sceniczne, wyrażają przeżycia, emocje za pomocą gestów, ruchów, mimiki, kształtują pamięć, uwagę, poszerzają swoje słownictwo, uczą się pracować w zespole i szanować indywidualność każdej osoby.

  • warsztaty śpiewacze – pieśni, które stały się materiałem do pracy pochodzą z nagrań realizowanych podczas warsztatów oraz zapisków najstarszych śpiewaczek. Dużym atutem takiej formy działania jest bezpośredni kontakt uczestników warsztatów ze śpiewaczkami ludowymi. Tym sposobem wracamy do bardzo istotnej tradycji ustnego przekazu pieśni ludowych z pokolenia na pokolenie.

  • Warsztaty dziennikarsko – filmowe na których dzieci i młodzież poznają m.in. pracę dziennikarzy telewizyjnych, etapy pracy na planie filmowym

W trakcie projektu powstanie film promujący naszą miejscowość.

  • Spotkania międzypokoleniowe, którym towarzyszą WARSZTATY ZIELARSKIE oraz WARSZTATY KULINARNE – rozmowy o dawnych zwyczajach, obrzędach, tradycjach, wymiana doświadczeń.

Projekt potrwa jeszcze trzy tygodnie. Informacje o projekcie https://www.facebook.com/gokiswasosz

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress