Transgraniczne Centrum Dialogu Kultur

0

Od kilku miesięcy w Szczuczynie przy ulicy Sportowej powstaje Transgraniczne Centrum Dialogu Kultur. Zrealizowanie inwestycji było możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z projektu „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska-Białoruś-Ukraina”  w ramach Programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Głównym celem projektu  jest promocja różnorodności kulturowej i etnicznej Szczuczyna w Polsce, Szczuczyna na Białorusi oraz Kowla na Ukrainie. W ramach działań powstaną trzy transgraniczne centra dialogu kultur, które zajmą się organizacją wydarzeń promujących wspólną kulturę pogranicza oraz opracowana zostanie strategia rozwoju turystyki na obszarze pogranicza Polski, Białorusi oraz Ukrainy.

W ramach projektu powstanie budynek administracyjny, szatnie sportowe, kasy biletowe, trybuny częściowo zadaszone, trybuny odkryte, deszczochrony oraz parkingi. Obiekt będzie doposażony w sprzęt nagłaśniający, oświetlenie i monitoring. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia 1-3 to pierwsza warstwa betonu pod stopy fundamentowe trybuny piątej i szóstej (od ul. Sportowej),
Zdjęcie 4 to front budynku administracyjnego z wstawionymi ramkami stolarki okiennej,
Zdjęcia 5-8 to szalunki i częściowo gotowe stopy fundamentowe trybuny trzeciej i czwartej,
Zdjęcia 9-10 przedstawiają fundamenty, na których będzie się opierało zadaszenie trzeciej trybuny.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress