„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Szczuczynie

0

W minioną niedzielę, po raz pierwszy w historii miasta a już po raz szósty w całej Polsce, odbył się bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Szczuczynie, którego głównym lokalnym organizatorem była Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie. Imprezę otworzyli: Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna i Janusz Siemion – dyrektor BCK w Szczuczynie.

W szczuczyńskiej edycji imprezy wzięły udział całe rodziny, dzieci i młodzież, amatorzy i zawodowi biegacze, uczniowie, nauczyciele i wielu innych, którzy w ten sposób oddali hołd Żołnierzom Wyklętym. Bieg odbył się wokół jak i na terenie Starego Parku. Wydarzenie zainaugurował bieg zorganizowany dla najmłodszych na trasie 500 m. Po nim ruszył bieg główny na dystansie 1963 m. Wszyscy uczestnicy, którzy pokonali oba dystanse zostali też uhonorowani pamiątkowymi medalami z inskrypcją. Biblioteka – Centrum Kultury
w Szczuczynie w porozumieniu z warszawską Fundacją Wolność i Demokracja pozyskała 110 pakietów startowych dla biegaczy, którzy wcześniej zadeklarowali swój udział w biegach. Na pakiet składały się pamiątkowe publikacje, broszury, gadżety jak i wspomniane medale.

Szczuczyński bieg miał charakter edukacyjny i sportowy. Była to doskonała okazja by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, propagować wiedzę o historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia jak i promować bieganie jako formę aktywnego spędzania czasu.

W organizację Biegu Tropem Wilczym w Szczuczynie aktywnie włączył się Zespół Szkół w Niećkowie, który zapewnił wszystkim uczestnikom wydarzenia gorącą grochówkę
i napoje. Policyjna Klasa Mundurowa na czele z komendantem nadinstruktorem Dariuszem Koniecko (dyrektor ZS Niećkowo) i opiekunem klasy, młodszym instruktorem Elwirą Kołaczyńską – Bogdan zagwarantowała pomoc techniczną podczas biegów i czuwała nad bezpieczeństwem podczas imprezy. Opiekę medyczną, już tradycyjnie, zapewnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

Wielką atrakcją szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym był pokaz wyposażenia żołnierzy i pojazdów bojowych z 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku. Nie zabrakło też przedstawicieli ze Stowarzyszenia Sportowo – Jeździeckiego „Jazda Historyczna” z Grajewa, których stroje wzbudzały ogólne zainteresowanie.

Udział w Biegu Tropem Wilczym wzięli też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie wraz ze swoim opiekunem Arturem Muczyńskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia a szczególnie tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i tak licznie zjawili się by wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Zdjęcia: Joanna Siemion / Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress