Tropem Wilczym w Szczuczynie 2020

0

1 marca 2020r. w Polsce i na świecie – odbyła się ósma już edycja biegu Tropem Wilczym, upamiętniającego „Żołnierzy Wyklętych”. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

W niedzielę 1 marca, zawody odbyły się w 370 miastach (W Polsce i na świecie), a pobiegło w nich ok. 75 000 uczestników. W tym roku bohaterami biegu byli: Stanisława Golec ps. Gusta, Ludwik Marszałek ps. Zbroja, Zbigniew Matysiak ps. Kowboj, Henryk Kończykowski ps. Halicz, Józef Trojan ps. Kruk i Witold Pilecki ps. Witold.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już po raz trzeci była organizatorem lokalnej szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym. Współorganizatorem każdej szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym był Zespół Szkół w Niećkowie oraz działająca tam Policyjna Klasa Mundurowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji tego wydarzenia i wzięli w nim aktywny udział!

W szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym pobiegli uczniowie z Zespołu Szkół w Niećkowie, z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, członkowie Akademii Sztuk Walki z Grzegorzem Fabryckim na czele, uczestnicy i opiekunowie z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie z Arturem Muczyńskim na czele, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Szczuczynie z burmistrzem Arturem Kuczyńskim na czele, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie z prezesem Robertem Łepkowskim na czele, przedstawiciele Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja z Grajewa.

Mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udziału w biegach. Dziękujemy!

Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Sportowo – Jeździeckiego im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z prezesem Michałem Zarzeckim na czele, którzy w pełnym umundurowaniu i konno przybyli do Szczuczyna. Biegacze i kibice mogli obejrzeć mundury oraz pojeździć konno – samodzielnie lub z asystą członków Stowarzyszenia.

Dziękujemy Nikoli Kondratowicz i Klaudii Borys (uczestniczkom grupy projektowej „Akcja Reaktywacja” OKG „Równać Szanse 2019” realizowanego w BCK w Szczuczynie) za występy wokalne.

Tegoroczna szczuczyńska edycja Biegu Tropem Wilczym składała się z trzech dystansów (podobnie 2 poprzednie edycje): 500 m, 1963 m, 5 km.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress