Tropem Wilczym w Szczuczynie 2023

0

5 marca 2023r. w Polsce i na świecie – odbyła się już XI edycja biegu Tropem Wilczym, upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

Organizatorem Lokalnym Biegu Tropem Wilczym w Szczuczynie już po raz szósty była Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie.

W tym roku biegliśmy dla i z myślą o Kurierach Niezłomnych:

Ireny Szajkowskiej, Alicji Wnorowskiej, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Tadeusza Płużańskiego.

W szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym pobiegli uczniowie z Zespołu Szkół w Niećkowie, z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, członkowie Akademii Sztuk Walki z sensei Grzegorzem Fabryckim na czele, uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Szczuczynie z burmistrzem Arturem Kuczyńskim na czele, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie, zuchy i harcerze z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.

Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział!

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dyrektor Bożeny Sokołowskiej, instruktor sztabowej Elwirze Kołaczyńskiej-Bogdan, starszemu instruktorowi Arkadiuszowi Bogdan, Policyjnej Klasie Mundurowej oraz całej społeczności szkolnej za pomoc w organizacji Biegu Tropem Wilczym.

Dziękujemy za opiekę medyczną strażakom z OSP Szczuczyn.

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić ten dzień z nami!

Tegoroczna szczuczyńska edycja Biegu Tropem Wilczym składała się z trzech dystansów: 500 m, 1963 m, 5 km.

Do zobaczenia za rok!

PEŁNA FOTORELACJA: https://tiny.pl/w2gr5

Andrzej Kosmowski

koordynator Tropem Wilczym w Szczuczynie

BCK SZCZUCZYN

Foto: Julia Saniewska / Joanna Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress