Tropem Wilczym w Szczuczynie

0

6 marca 2022r. 75000 osób w 1000 miejsc w Polsce i na świecie – odbyła się już X edycja biegu Tropem Wilczym, upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem Lokalnym Biegu Tropem Wilczym w Szczuczynie już po raz piąty była Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie.

W tym roku biegliśmy dla i z myślą o:

Dziewczynach Wyklętych: Danuty Siedzikówny / ps. „Inka”, Stanisławy Golec /
ps. „Gusta”, Stanisławy Rachwał / ps. „Herbert”, Lidii Lwow Eberle / ps. „Lala”

Dowódcach Wyklętych: rotmistrza Witolda Pileckiego, st. sierżanta Mieczysława Dziemieszkiewicza / ps. „Rój”, sierżanta Józefa Franczaka / ps. „Lalek”, „Laluś”, „Laleczka”, kapitana Hieronima Dekutowskiego / ps. „Zapora”

Bohaterów Polski Walczącej: kapitana Stanisława Sojczyńskiego / ps. „Warszyc”, ppłk. Stanisława Cieplińskiego / ps. „Pług”, mjr Zygmunta Szendzielarza / ps. „Łupaszka”, kpt. Mariana Markiewicza / ps. „Maryl”

W szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym pobiegli uczniowie Policyjnej Klasy Mundurowej z Zespołu Szkół w Niećkowie, z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego
w Szczuczynie
, ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, członkowie Akademii Sztuk Walki z Grzegorzem Fabryckim na czele, uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie, harcmistrzyni oraz harcerze
z zuchami z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna.

Razem z nami pobiegli żołnierze z NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland. Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział!

Dziękujemy Oldze Koniecko – w roli tłumacza – jest nieząstapiona!

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dyrektor Bożeny Sokołowskiej, Policyjnej Klasie Mundurowej oraz całej społeczności szkolnej za pomoc w organizacji Biegu Tropem Wilczym.

Dziękujemy za opiekę medyczną strażakom z OSP Szczuczyn.

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić ten dzień z nami!

Podczas tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej zbiórki „Biegniemy, Ukraino, z pomocą!”. Nasi pracownicy i wolontariusze zebrali kwotę 541,10 zł, którą przelaliśmy na konto wskazane przez Fundację Wolność i Demokracja. Środki wesprą ofiary wojny na Ukrainie. Tegoroczna szczuczyńska edycja Biegu Tropem Wilczym składała się z trzech dystansów (podobnie 2 poprzednie edycje): 500 m, 1963 m, 5 km.

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć pod linkiem:

http://bckszczuczyn.pl/?p=23112

Andrzej Kosmowski

koordynator Tropem Wilczym w Szczuczynie

BCK SZCZUCZYN

Foto: Joanna Siemion / Olga Koniecko / Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress