Trwają działania „Bezpieczna 61”

0

Trwają działania „Bezpieczna 61”. Policjanci ruchu drogowego z Kolna, Łomży i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, czy dzieci przewożone są prawidłowo oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zdecydowanie reagują stosując przewidziane prawem środki i kary.

Na drodze krajowej nr 61 kontynuowane są działania „Bezpieczna 61”. Policjanci ruchu drogowego Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Grajewie oraz z Komendy Miejskiej Policji w Łomży patrolują trasę i zwracają uwagę na to, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi nadzorując tam ruch sprawdzają trzeźwość kierujących oraz reagują na popełniane przez nich wykroczenia dotyczące głównie przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, czy jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowego przewożenia dzieci. Swoją uwagę mundurowi szczególnie skupiają na sprawdzaniu samochodów ciężarowych i kontroli ich kierowców.

W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze z Kolna w ramach tych działań skontrolowali w sumie blisko 250 pojazdów. W 89 przypadkach kontrola policyjna wiązała się ze zbyt szybką jazdą, gdzie 28 z nich dotyczyło osób podróżujących samochodami zarejestrowanymi za granicą. Jednak praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu. Działania te będą kontynuowane, a ich głównym celem jest ograniczenie ilość zdarzeń drogowych oraz popełnianych wykroczeń, a co za tym idzie – poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.

tekst/fot. KWP Białystok

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress