Turniej Szachowy w Szczuczynie

0

„Unikaj tłumu. Myśl samodzielnie. Bądź szachistą, a nie figurą szachową.”

Ralph Charell

Jako biblioteczny zespół z Sebastianem Rydzewskim znamy się od kilku dobrych lat. Z dumą możemy potwierdzić, że jest weteranem kilku projektów Programu Równać Szanse w których dał się poznać jako osoba odpowiedzialna, śmiało podejmująca wyzwania i bardzo komunikatywna. Zawsze z wielkim zaangażowaniem wspierał i wspiera różnorodne wydarzenia, które organizujemy lub współorganizujemy za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Sebastian dał też się poznać jako wielki miłośnik szachów. Całkiem niedawno zgłosił się do nas z pomysłem organizacji Turnieju Szachowego w Szczuczynie, który przyciągnąłby miłośników tej gry z całego regionu, pozwoliłby się wzajemnie poznać graczom i stworzył warunki do zaciętych rozgrywek na wysokim poziomie.

Po rozmowie z naszym Dyrektorem Janusz Siemion i bibliotecznej deklaracji wsparcia turnieju, Sebastian z wielką energią przystąpił do jego organizacji. Pierwszym krokiem było założenie Stowarzyszenia Szachowego „Wieża Północy”. Już jako Prezes, Sebastian nawiązał współpracę i uzyskał wsparcia m.in. Pana Artura Kuczyńskiego – burmistrza Szczuczyna, Pani Dyrektor Moniki Wiśniewskiej z Zespołu Szkół w Niećkowie, Pani Dyrektor Ewy Grunwald ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie. Prace organizacyjne przebiegły jak burza – Sebastian kontaktował się z nami na bieżąco informując o postępach działań, w których wspierało go też Stowarzyszenie Szachowe „Ecztery”.

Po kilkunastu jakże aktywnych dniach zapadła decyzja o dacie turnieju.
Dnia 2 października br. na Hali Sportowej w Szczuczynie o godzinie 10:00 rozpoczął się Turniej Szachowy, który też był inauguracją powstania Stowarzyszenia Szachowego
Wieża Północy. Zgromadzonych zawodników powitali wspólnie, Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna Sebastian Rydzewski – prezes Stowarzyszenia Szachowego Wieża Północy oraz Janusz Siemion – dyrektor BCK w Szczuczynie. Następnie głos zabrał sędzia główny turnieju Damian Kosmala, który z sędzią pomocniczym Łukaszem Stasienko pokrótce omówili turniejowe zasady i zaprosili zawodników do rozgrywek w 7 rundach (czas 10+5). Uczestnicy wydarzenia z całego regionu m.in. z Łomży, Suwałk, Piszu, Ełku, Grajewa, Białegostoku, Olecka, Augustowa oraz z samego #Szczuczyna w skupieniu i ciszy toczyli boje na szachowych planszach. W przerwie mogli zregenerować siły dzięki pysznej grochówce wydanej przez ekipę z Zespołu Szkół w Niećkowie.

Po fascynujących i pełnych emocji pojedynkach wyniki Klasyfikacji Generalnej ukształtowały się następująco:

1. Rekuć Patryk

2. Cybulski Wojciech

3. Pieczulis Hubert

4. Pieczulis Błażej

5. Plesiuk Jan

Wyniki w kategorii do lat 18:

1. Pieczulis Błażej

2. Dubrowny Igor

3. Szmigiel Rafał

Wyniki w kategorii do lat 14:

1. Roszkowska Zuzanna

2. Rydzewski Tomasz

3. Hanc Maksymilian

Wyniki w kategorii do lat 10:

1. Roszkowski Filip

2. Tyszka Kacper

3. Oszutowski Antoni

Najmłodszy zawodnik:

Oszutowski Antoni

Najstarszy zawodnik:

Plesiuk Jan

Najlepsza kobieta:

Marmola Olga

Turniejowe nagrody wręczyli ich sponsorzy:

Burmistrz Artur Kuczyński, Dyrektor Janusz Siemion, Dyrektor Monika Wiśniewska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Sebastianowi życzymy dalszej owocnej aktywności w świecie szachów i trzymamy kciuki za kolejne przedsięwzięcia w tej branży! Możesz na nas liczyć!

Foto: Andrzej Kosmowski / BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress