Turniej warcabowy

0

Z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki Biblioteka Miejska w Szczuczynie zorganizowała w swojej nowej siedzibie ( przyszłym Centrum Kultury) przy ul. Łomżyńskiej 11 „I Otwarty Turniej Warcabowy”. Turniej objął swoim patronatem burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Do zawodów, które odbyły się 05 maja 2016r. zgłosiło się 31 uczestników, których zgodnie z regulaminem podzielono na trzy kategorie: dzieci do lat 13, młodzież do lat 18, dorośli.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska pod przewodnictwem Krzysztofa Jaworowskiego w składzie: Maria Jaworowska, Bogdan Drobiński, Andrzej Kosmowski. Nad całością czuwał kierownik szczuczyńskiej biblioteki Janusz Siemion.

Zwycięscy turnieju w poszczególnych kategoriach:

Kategoria – dzieci:

I miejsce: Karolina Łepkowska

II miejsce: Artur Konopka

III miejsce: Paulina Duzik

Kategoria – młodzież:

I miejsce: Anna Kossakowska

II miejsce: Patryk Truszkowski

III miejsce: Kamila Chrostowska

Kategoria – dorośli:

I miejsce: Jan Tomasz Sielawa

II miejsce: Piotr Sadowski

III miejsce: Marzena Bijowska

Pucharami zostali wyróżnieni Patryk Koński i Marzena Bijowska jako najmłodszy i najstarszy uczestnik turnieju.

Celem rozgrywek było wyłonienie najlepszych zawodników, popularyzacja sportu warcabowego wśród mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn, podnoszenie umiejętności gry wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Ponad miesiąc temu w nowej siedzibie Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie zaczęło się spotykać grono młodych ludzi – pasjonatów gry w warcaby. Założyli oni nieformalną grupę pod nazwą „WARCABOWNICY”, która spotyka się co czwartek o godzinie 15:00 by doskonalić techniki gry w warcaby oraz spędzać wspólnie czas.

Właśnie ta grupa była inicjatorem wyżej wymienionego turnieju.

Organizatorzy:

Burmistrz Miasta i Gminy Szczuczyn

Biblioteka Miejska w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress