„Uczelnie w powiecie” pod patronatem Starosty Grajewskiego.

0

W dniu 6 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie po raz trzeci odbyły się prezentacje edukacyjno-doradcze „Uczelnie w powiecie”. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest dwutygodnik „Wieści Podlaskie”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Grajewski.

Ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpujących informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Wybór kierunku studiów wyższych jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego maturzysty. Decydować może bowiem o całej jego dalszej drodze zawodowej. Nie każdy ma jednak czas i możliwości finansowe, by odwiedzać uczelnie wyższe podczas organizowane przez nie dni otwartych. Jest to cenna inicjatywa by umożliwić młodzieży, zwłaszcza tej z terenów wiejskich i małych ośrodków miejskich, porównanie w jednym miejscu jak największej liczby kierunków i warunków kształcenia, nie tylko poprzez informacje zawarte w folderach i broszurach, jakie obecne były na wszystkich stoiskach, ale także rozmowę ze studentami i pracownikami uczelni wyższych.

            W tym roku swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 12 uczelni nie tylko z regionu, ale z całego kraju.. Jako najlepsze stoisko Prezentacji uznano ofertę Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wyróżniona uczelnia otrzymała puchar Starosty Grajewskiego, który wręczył Tomasz Cebeliński – Wicestarosta.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress